הקול החמישי - ההודיה בחתונה

כתבה בעיתון קול ברמה על הרב דביר-  שמדבר על הודיה בחתונה


undefined

הרב דביר דורש בחתונה בנושא ההודיה לה'

לשמיעת סדרת שיעורים, מאת הרב יהודה טאוב שליט"א בנושא הקול החמישי ההודיה לה' בחתונה, באתר קול הלשון - לחצו כאן

רעיונות להודיה בחתונה 

כיצד עושים זאת? להלן כמה רעיונות ותן לחכם ויחכם עוד, נשמח לקבל ממכם רעיונות נוספים:

 1. ראוי לומר בציבור כולם יחד בחתונה ובשבע ברכות את מזמור לתודה – שכן חתן וכלה חיבים בקרבן תודה, ורבותינו אמרו: שהאומר מזמור לתודה נחשב לו כאילו הקריב קרבן תודה.  
 2. מה טוב ויפה שהחתן יאמר לפני כולם שהוא רוצה להודות לה' על חסדיו, שזיכה אותו למצוא את הטוב, כדכתיב "מצא אשה – מצא טוב", ועל כך הוא רוצה לקיים "טוב להודות לה'" – בפסוק כי טוב ה' במזמור לתודה. אז יבקש מכולם יחד (גברים ונשים) לומר אתו מזמור לתודה, וכולם ישירו יחד את מזמור לתודה (ניתן לשמוע כמה ניגונים למזמור לתודה בקו קול תודה).
 3. גם הכלה יכולה לומר בשבע ברכות (כאשר זה נעשה נפרד ובצניעות) עם כל החברות והמשפחה, את מזמור לתודה. בנוסף היא יכולה לומר פסוקים ודרשה/וורט קצר של הודיה ושבח לבורא. הרי גם ה'קול כלה' אומר הודו את ה'. 
 4. ללמוד את החוברת "הקול החמשי" בבקיאות ובעיון, גדול תלמוד שמביא לידי מעשה. בחוברת כונסו גם הרבה מאוד וורטים וסיפורים של הודיה, דבר שיכול לתת גם רעיונות לדרשה. 
 5. ניתן לשמוע: סדרת שיעורים בנושא הקול החמישי - הבטחה של ה' לקול הודיה בחתונה. בטלפון: 03-6171190-126-12.
 6. לבקש מהתזמורת בחתונה לשיר הרבה שירי הודיה (רשימת שירי שבח והודיה יש בסוף חוברת בת מצווה שבהוצאתנו).
 7. למי שיש אומץ – ניתן לסכם עם הזמר בחתונה לשיר את הקול החמישי, עם אותה מנגינה ששרים עוד ישמע להמשיך אחרי קול כלה, קול אומרים הודו את ה' - זה יהיה נפלא ומרגש מאוד!
 8. לחלק את החוברת הקול החמישי לפני החופה, כדאי מאוד למנות אדם שיאמר ברמקול לפני החופה, יש חוברות מיוחדות בהם יש תפילה לשעת החופה, להתפלל בשעת רצון נפלאה זו על החתן והכלה, וגם תפילה מיוחדת לזכות לשמח אותם, בנוסף יש בחוברת באור של הודיה לשבע ברכות – באור שמאוד מעורר את הלב להודיה אמיתית בברכה. 
 9. אפשר בחופה ובכל השבע ברכות, לתת למי שמברך ברכה מהשבע ברכות, את החוברת בעמוד 26, שם יש כותרת של הודיה לפני כל ברכה.  
 10. רעיון נפלא שמעתי – במקום לומר הרב שטינברג מכובד בשוש תשיש, יאמרו הרב שטינברג מכובד להודות לה' על שמחת הגאולה שתהיה במהרה. במקום לומר סב הכלה מכובד ביוצר האדם, יאמרו סב הכלה מכובד להודות לה' על הכלה הנפלאה, שכשרואים אותה מבינים מה הפירוש אשר יצר את האדם בצלמו - במידות הנפלאות של בורא העולם. 
 11. לחלק בכל ערב בשבע ברכות, את החוברת "הקול החמישי – שבע ברכות", יהיו אנשים שבין מנה למנה יסתכלו ויעינו והתחזקו באהבה ובהודיה לה'.
 12. ראוי מאוד בחתונה שיעמוד רב/אורח נחמד ויאמר דרשה בשם החתן והכלה של הודיה לה' (בחתונות בבני ברק ניתן לבקש מהרב דביר מחבר הספרים "אין עוד מלבדו" (053-3177108). 
 13. החשוב ביותר: להתבונן ולהעמיק החתן, הכלה וההורים, לראות את החסד והטוב של הבורא, שיש בנישואין. במיוחד בימינו שיש כל כך הרבה מחוץ למחנה שלא מסוגלים להתחתן, ועד שכבר מתחתנים חמישים אחוז מתגרשים, ולטעם גן עדן בבית בכלל לא זוכים, כמה צריך להודות....

מומלץ לקחת פנקס הודיה, להתחיל כל יום לקראת הנישואין לכתוב את רגשות ההודיה, להתבונן בכל המעלות שיש בכלה/בחתן ולהודות על כל דבר. את הפנקס הזה חשוב לשמור לכל החיים! בכל שנה ביום הנישואין כדאי לעבור עליו, ולהוסיף עוד כמה דברים טובים שגילינו בבן הזוג, ובכלל במציאות הנפלאה של חיי נישואין שברא יוצא האדם, ולהיות תמיד בבחינת מוסיף והולך (כשיטת בית הלל בחנוכה) - להודות על כל החסדים הקודמים שהכרנו ולהוסיף חדשים. הקול החמישי מתחיל בנישואין וממשיך לכל החיים (ע' עמוד 13 בחוברת הקול החמישי). 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.