ההודיה משלמת את עצמה
בזכות פנקס ההודיה

שיחו בכל נפלאותיו

לכבוד המהדורה השניה ט"ו באב תשע"ו

יום בו תקנו חז"ל את ברכת הטוב והמטיב.

כאשר נגשנו להדפיס את פנקס ההודיה במהדורה הראשונה, ביקשנו מיהודי יקר לתרום סכום יפה למימון ההדפסה, יהודי זה,  ההודיה לה' הינה נר לרגליו. הוא חשב ואמר : אני מרגיש צורך להודות לה' על חסדיו עמי, יש לי דירה המניבה תשואה יפה כבר זמן רב, לכן אני מסכים לתרום דמי שכירות של חודש אחד כהכרת הטוב לבורא עולם על חסדיו עימי. גם אני זקוק לחסדי ה' כי בקרוב המשכיר עוזב, ועדין אינני יודע מי יהיה במקומו,וכמה זמן תעמוד הדירה ריקה , אודה לה' על העבר ואבקש על העתיד, כדברי רבינו יונה (שערי תשובה ד,יב) בענין ההודאה על הטובה נאמר (תהלים נב, יא): "אודך לעולם כי עשית ואקוה שמך כי טוב נגד חסידיך", פירוש: אודך על הטובה שעשית עמדי, ובעבור זה אקווה להתמדת טובותי. וכך נכתב בהקדמה לחוברת במהדורה הראשונה "החוברת נתרמה כהכרת הטוב לבורא עולם על כל הטוב אשר גמלנו, ובתפילה שימשיך ה' להשפיע עלינו את רוב חסדיו".  

ופנקס ההודיה - פנקס הנפלאות לא אכזב, בחסדי ה' יתברך, נמצא שוכר שביקש להיכנס לדירה ביום שבו הדייר הקודם עוזב, כך שהדירה עמדה ריקה אפילו יום אחד. ולא עוד אלא שמחיר השכירות עלה. והנה ראה זה פלא התוספת שקיבל בחתימת החוזה עבור תקופת ההשכרה, היה שווה בדיוק לסכום התרומה שתרם, לא פחות ולא יותר. ויהי הדבר לפלא.  

ומנין היה עוד שליש מהוצאות ההדפסה?

יום אחד מתקשר יהודי ל"לעולם אודך" ומספר אני צריך להעביר קבוצת תלמידים מבחן חשוב בהצלחה רבה, ובדבר זה תלוי המשך עבודתי באותו מקום, רציתי לשאול האם אפשר לעשות אתכם הסכם "נושעתי ותרמתי" אני אתרום לכם תרומה חשובה אם אצליח להעביר את התלמידים בהצלחה, ענינו לו אפשר תמיד לנסות, בורא עולם מאוד שמח שיהודים מודים לו ככתוב "ואתה קדוש יושב תהילות ישראל" הקב"ה ממתין ומצפה לשבחים ולהודיות של עמו ישראל, והוא ודאי ישמח שתתרום להפצת נושא ההודיה לה'.

לאחר כמה שבועות הוא מתקשר בסערת רגשות, ומספר שהצלחה כזו  לא דמיין בחלומו הורוד. הצלחה בקנה מידה ארצי, מנהלי המקום בכו מרוב התרגשות שהם שמעו על ההצלחה המסחררת, ששנים רבות לא היתה במקום לימודים זה. אמת. בורא עולם רוצה שנחזק עוד ועוד את נושא ההודיה, ובעזרת ה' בקרוב אעביר לכם את  הסכום שהבטחתי, ואני כבר מתכונן להסכם הבא, "כי לך טוב להודות ולשמך נאה לזמר".

אם גם אתם רוצים לתרום להפצת ההודיה לה' אנא התקשרו לפלאפון: 055-6785647